Užitočné rady

Ako môžem zvýšiť dojazd?

Ako môžem zvýšiť dojazd môjho elektromobilu?

Osobná radosť z jazdy samozrejme stojí a padá s dojazdom. Ako vodič elektromobilu si vždy dávate pozor, aby ste boli na cestách s čo najviac nabitou batériou. Našťastie wallbox doma a rastúca verejná nabíjacia sieť Vám môžu poskytnúť pocit bezpečia. Okrem toho vám našich 5 profesionálnych tipov môže pomôcť vyťažiť maximum z vášho radu EV.

Našich 5 tipov na zvýšenie dosahu

  1. Jazdite s nadhľadom a šliapnite na plyn citlivo. Vyhnite sa brzdeniu až do zastavenia. Pomalé zrýchlenie a odvaľovanie pomáha udržiavať nízku spotrebu paliva.
  2. Upravte (maximálnu) rýchlosť. Čím vyššia je rýchlosť, tým vyššia je sila ťahu. A tým sa batéria vybije rýchlejšie. Úzke pneumatiky s optimalizovaným valivým odporom s aerodynamicky uzavretými ráfikmi majú pozitívny vplyv aj na odpor vzduchu.
  3. Vypnite klimatizáciu. To spotrebuje veľa energie. Z tohto dôvodu výrobcovia automobilov ako Tesla a Volkswagen tiež vyvíjajú nové riešenia na výrobu tepla a chladu pre interiér elektrických áut. To by mohla byť dôležitá páka na zvýšenie dojazdu.
  4. Znížte hmotnosť. Aj keď váha hrá pri jazdnom odpore podradnú úlohu, treba sa vyhnúť zbytočnej dodatočnej hmotnosti. To isté platí pre strešné konštrukcie a nosiče bicyklov.
  5. Použiť rekuperáciu . Moderné e-autá ako Audi e-tron sa veľmi dobre rekuperujú. S maximálnym výkonom rekuperácie 220 kW sa takmer každé brzdenie premení späť na elektrickú energiu.
Späť na zoznam